Mnohí ľudia chcú zlepšiť stav svojich vlasov prirodzeným spôsobom. Ricínový olej pre vypadávanie vlasov a rast vlasov je  jedným z najlepších organických roztokov. Aké sú jedinečné vlastnosti ricínového oleja? Má špeciálnu koncentráciu mastných kyselín obsahujúcich omega esenciálne mastné kyseliny, vrátane veľmi zriedkavej ricínolejovej mastnej kyseliny. Táto kompozícia robí ricínový olej takým silným produktom.

Používal sa už  v minulosti

Ričinový olej sa extrahuje z fazule alebo osiva ricínového závodu. Rastlinný olej, tiež známy ako Palma Christi, oslavuje dlhú históriu používania, ktorá sa datuje do biblických časov. Je považovaný za jeden z najkvalitnejších prírodných zmäkčovadiel na pokožku. V minulosti bol ricínový olej v  medicíne často používaný ako preháňadlo alebo na vyvolanie pôrodu u tehotných žien. Bohužiaľ, ricínový olej bol tiež použitý ako forma trestu, ktorú používal Benito Mussolini a fašistický režim počas 2. svetovej vojny.

Dnes sa používa  na liečbu plesňových infekcií, imunitných porúch, rakoviny, HIV, inhibítorov plesní, bradavíc, kožných ochorení a mnohých iných zdravotných ťažkostí. Jednou z hlavných aplikácií je pokožka a vlasy. Dokáže vyliečiť akné, dokazuje však pozoruhodné výsledky aj pri aplikovaní na vlasy  a pokožku hlavy. Okrem toho, že dokáže skutočne urýchliť rast vlasov, mnohí ľudia ho úspešne používajú na boj s vypadávaním vlasov.

Ricínový olej verzus Jamajský čierny ricínový olej. Aký je v nich rozdiel?

Ricínový olej sa vyrába zo semien ricínovníka. Vzácny olej, ktorý vzniká z týchto semien, obsahuje z 90-tich % kyselinu ricínolejovú a zvyšok je kyselina linolová a kyselina olejová. Klasický ricínový olej je svetlo žltý a priehľadný. Čierny ricínový olej je, ako hovorí aj jeho meno, tmavej až čiernej farby. A práve to je jedna z vecí, v ktorých sa ricínový olej odlišuje od čierneho ricínového oleja. Aké sú ďalšie?

Ricínový a čierny ricínový olej – ideálne oleje na vlasy

Dôvodom, prečo sú tieto oleje na vlasy také účinné, sú ich antibakteriálne, antimykotické a protiplesňové účinky. To znamená, že oba tieto oleje udržiavajú vlasy zdravé a preto ich aj chránia pred vypadávaním. Pravidelné ošetrovanie pokožky hlavy ricínovým olejom alebo jamajským čiernym ricínovým olejom, výrazne bráni ich vysušovaniu. Po niekoľkých mesiacoch je zrejmý výsledok, čo sa týka rastu vlasov. Ricínový olej tiež napomáha uchovávať zdravú štruktúru vlasov. Ak máte suché vlasy, siahnite práve po ricínovom oleji. Vlhkosť vo vlasoch totiž akoby uzamyká a sú tak lesklé, pevné a zdravé. Vlasovú starostlivosť je vhodné doplniť ďalšími prírodnými prostriedkami. Vynikajúce účinky má napríklad henna. Je totiž takisto vynikajúca pre suché a vypadávajúce vlasy. Ricínový olej a henna na vlasy spôsobia, že vlasy budú pevnejšie, zdravšie a hustejšie. Budú tiež omnoho rýchlejšie rásť. Ako ricínový olej na vlasy používať? Vyskúšajte tieto spôsoby:

Jednoduchý vlasový zábal. Naneste čierny ricínový olej priamo na pokožku hlavy a ku korienkom vlasov. Po dĺžke vlasov olej nenanášajte. Potom, čo ste pokryli olejom celú pokožku hlavy, zabaľte ju do uteráka a ľahnite si spať. Na druhý deň si vlasy umyte klasickým spôsobom.

V kombinácii s inými olejmi. Ricínový olej je vhodné kombinovať s ľahšími olejmi, a to pre jeho hustú konzistenciu. Použite mandľový olej alebo olej z hroznových jadierok. Pridať môžete napríklad aj rozmarínový éterický olej. Ideálna je tiež kombinácia ricínového oleja a kokosového oleja. Aj kokosový olej je totiž veľmi účinný pre zdravie vlasov. Takto skombinované oleje môžete nanášať po celej dĺžke vlasov.

Jamajský čierny olej

Jamajský čierny ricínový olej funguje na všetky typy vlasov. Zvlhčí, zahustí, posilní a rýchlo zvýši rast vlasov. Zvyšuje prietok krvi do pokožky hlavy a dodáva do vlasových folikulov cenné živiny. Jamajský čierny olej tiež zabraňuje  pretrhnutiu vlasov, vzniku lupín, ekzému a suchej a svrbivej pokožky hlavy. Tento olej prešiel do iných etnických skupín a teraz sa široko používa na niektoré rovnaké účely ako aj v minulosti, rovnako boli nájdené nové možnosti použitia, vrátane rastu rias, obočia a použitia ako masážneho olej. Tento všestranný olej nesie so sebou mnoho rôznych spôsobov použitia.

Benefity

Tento olej je  organický a bez síranov. Vlasy nemôže poškodiť. Obsahuje vitamín E, omega-6 mastné kyseliny, minerály a proteíny, ktoré sú dôležité pre zdravie vlasov a pokožku hlavy.

Funguje protiplesňovo a antibakteriálne a môže zabrániť problémom, ako je piedra, kožný výrastok a folikulitída.

Kyselina ricínolejová tiež pomáha vyrovnávať pH pokožky hlavy.  Môže tiež pomôcť doplniť prírodné oleje do  pokožky hlavy a odstrániť niektoré poškodenia spôsobené chemickými vlasovými prípravkami. Antioxidanty v ricínovom oleji podporujú aj tvorbu keratínu vo vlasoch a pomáhajú vlasy posilňovať, vyhladzovať a menej krepovatieť.

Oleje na vlasy sú veľmi účinné. Udržiavajú ich zdravé a krásne. A v prípade ricínového oleja platí, že napomáhajú aj rastu a hustnutiu vlasov. Ak Vás teda trápi množstvo a kvalita vlasov, ricínový olej by ste určite mali vyskúšať.

 

[su_label]Článok bol pre vás pripravený v spolupráci s blogom navlasy.sk [/su_label]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.